REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Autonomiczna ładowarka kołowa Volvo ZEUX: projekt z… klocków Lego

Składanie klocków Lego kojarzy się Wam wyłącznie z zabawą? Volvo właśnie udowodniło, że to może być świetny start do skonstruowania maszyny budowlanej przyszłości. Firma jakiś czas temu zaprosiła do współpracy zespół Lego Technic, czego efektem było stworzenie makiety w pełni autonomicznej ładowarki kołowej Volvo ZEUX. Teraz czas na kolejny krok.

 

Eksperyment, który wpłynie na przyszłość branży

 

Współpraca Volvo z marką Lego Technic rozpoczęła się w 2016 roku. Zadaniem specjalnie powołanego zespołu, w skład którego weszły także dzieci (!), było opracowanie koncepcji maszyny budowlanej przyszłości. Cały ten projekt miał raczej znamiona zabawy, ale szybko okazało się, że pomysły twórców da się zastosować w praktyce. I to w o wiele większej skali.

 

Volvo ZEUX to koncepcyjna, autonomiczna ładowarka kołowa, która ma odpowiadać na potrzeby branży budowlanej, jednocześnie dbając o środowisko naturalne. Wszyscy mamy świadomość, że elektromobilność nie jest już pustym hasłem i mrzonką, ale kierunkiem, w którym będzie zmierzać cały przemysł.

 

Projekt Volvo ZEUX udowodnił, że nawet bardzo nowatorskie pomysły są możliwe do realizacji. Skoro udało się zbudować taką maszynę z klocków, dlaczego nie pójść za ciosem i nie przenieść projektu na linie montażowe szwedzkiego producenta?

 

Póki co namacalnym efektem współpracy będzie wprowadzenie do sklepów nowego zestawu Lego Technic ZEUX (dostępnego od sierpnia). Volvo zapowiedziało jednak, że wykorzysta niektóre pomysły w swoich pracach projektowych nad stworzeniem zupełnie nowej, niezwykle innowacyjnej maszyny.

... cdn.

 

Więcej na ten temat już w najbliższy piątek - w nowym numerze naszej e-gazety o sprzęcie i maszynach budowlanych. Zapraszamy.

30/08/18

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU