REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Akumulatory hydrauliczne - rodzaje i zastosowanie 

Akumulatory hydrauliczne nie są powszechnie kojarzonymi podzespołami, które mają jednak istotne znaczenie dla funkcjonowania licznych maszyn i urządzeń. Wykorzystuje się je w ciężkim sprzęcie przemysłowym, urządzeniach hydraulicznych, morskich, stosuje w konstrukcji zawieszenia pojazdów użytkowych oraz oczywiście w maszynach budowlanych. Akumulatory pełnią na tyle ważne funkcję, że warto poświęcić im kilka słów. To też robimy w naszym poradniku. Wyjaśniamy, czym właściwie są akumulatory hydrauliczne, jakie są ich rodzaje i po co właściwie się je stosuje.

 

Akumulatory hydrauliczne, czyli?

 

Akumulatory hydrauliczne, nazywane często hydroakumulatorami czy akumulatorami hydropneumatycznymi, to po prostu szczelne zbiorniki ciśnieniowe, w których sprężony azot jest oddzielany od cieczy za pomocą membrany, tłoka lub pęcherza. Podczas pracy azot naprzemiennie jest sprężany lub rozprężany, w zależności od aktualnego ciśnienia oleju. Zasada działania akumulatora hydraulicznego nie jest więc specjalnie skomplikowana.

 

W jakim celu stosuje się ten element?

 

- Podstawową funkcją hydroakumulatorów jest magazynowanie energii hydraulicznej i wykorzystywanie jej w razie nagłej potrzeby. Same w sobie nie stanowią więc źródła zasilania, a jedynie (lub aż) są dodatkowym źródłem energii. Akumulatory hydrauliczne wykorzystuje się wtedy, gdy niedomaga główne źródło zasilania – np. w celu wykonania obrotu, aby uchronić przed niebezpieczeństwem osoby znajdujące się w pobliżu maszyny. – mówi Sylwester Wójcik, ekspert z firmy WIBAKO.

...

 

Cały artykuł jest dostępny w naszym najnowszym numerze e-maszbud.pl. Zapraszamy do lektury. 

01/11/19

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU