REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Akumulatorowy żuraw samojezdny JMG MC580 - czas rozprawić się ze stereotypami

Choć technologia napędu akumulatorowego na dobre zagościła już w branży maszyn, to nadal wielu przedsiębiorców jest do niej nastawionych sceptycznie. Największe obawy budzi oczywiście kwestia wydajności. Stereotyp głosi, że maszyny z napędem elektrycznym są dobre do wykonywania tylko drobnych prac i nie stanowią alternatywy dla konwencjonalnego sprzętu.

Akumulatorowy żuraw samojezdny JMG MC580 jest najlepszym dowodem na to, że należy zrewidować tego typu uprzedzenia.

 

Kompaktowa konstrukcja, ogromne możliwości robocze

 

MC580 to największy akumulatorowy żuraw samojezdny w ofercie włoskiej marki JMG, której przedstawicielem na polskim rynku jest firma Logistech. Prezentowany model imponuje udźwigiem, zwłaszcza gdy zestawimy ten parametr z jego kompaktową konstrukcją. Żuraw ma zaledwie 2350 mm szerokości, 2480 mm wysokości i 5300 mm długości. Trudno uwierzyć, że tak niewielka maszyna napędzana energią zgromadzoną w akumulatorach, jest w stanie podnieść ładunek o masie aż 58 ton.

 

Dodajmy, że masa własna żurawia wynosi 39 ton. MC580 posiada napęd na przednie koła oraz tylną oś skrętną w zakresie +/- 90 stopni. Ten element gwarantuje świetną zwrotność i bardzo ułatwia manewrowanie na ograniczonej przestrzeni, np. w ciasnych magazynach.

 

Napęd jest realizowany przy pomocy dwóch silników elektrycznych przypadających na każde koło. Za magazynowanie energii odpowiadają akumulatory o pojemności 1550 Ah, co wystarczy do prowadzenia standardowych prac przez około 8 godzin.

 

W żurawiu zastosowano 4-segmentowy wysięgnik proporcjonalny o kącie wychylenia od +60 stopni do -3 stopni. Za napędzanie wysięgnika odpowiada pompa hydrauliczna współpracująca z dwoma silnikami elektrycznymi o mocy 35 kW i 23 kW.

... cdn.

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna w najnowszym numerze naszej e-gazety o maszynach i sprzęcie budowlanym. Zapraszamy do lektury.

31/03/19

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU