Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

Jak będzie tym razem? O tym przekonamy się już 9 maja, kiedy to rozpoczną się XXIII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA.

 

Ubiegłoroczna edycja

 

AUTOSTRADA-POLSKA 2016 była imprezą udaną. Wrażenie robią już same liczby. Przypomnijmy, że targi odwiedziło w sumie około 14 tysięcy zwiedzających, którzy zapoznali się z ofertą 471 wystawców z 21 krajów świata, w tym z Kanady, Korei, USA i Rosji. Firmy ulokowały się na powierzchni 30 000 metrów kwadratowych, a teren targów naprawdę mógł robić wrażenie.

 

Takie wyniki są powodem do dumy, ale z drugiej strony oznaczają bardzo wysokie zawieszenie poprzeczki. W tym roku organizatorzy imprezy mają ambicję zrobienia kolejnego kroku do przodu, a poprawiająca się kondycja branży powinna im w tym pomóc. Wiemy już, że wystawcy nie zawiedli i wielu z nich przygotowało na targi prawdziwe bomby. Tradycyjnie nie zabraknie też wielu imprez towarzyszących.

 

Co przed nami?

 

Kieleckie targi od lat mają kilka głównych nurtów. Jednym są prezentacje nowych maszyn budowlanych w formie czysto wystawowej. Drugim – pokazy możliwości sprzętu i umiejętności operatorów, które cieszą się największym zainteresowaniem zwiedzających. Trzeci nurt jest już czysto branżowy i obejmuje wykłady, prelekcje, spotkania oraz debaty.

 

Przedstawiciele branży ramię w ramię z wybitnymi specjalistami mogą dyskutować o problemach, wyzwaniach i przyszłości szeroko pojętego sektora drogowego w naszym kraju, który dzięki funduszom unijnym od lat bardzo dynamicznie się rozwija.

 

Oczywiście najważniejszym elementem części merytorycznej będzie kontynuacja konferencji dotyczącej Białej Księgi Drogownictwa, zapoczątkowanej w ubiegłym roku. Tym razem prelegenci będą skupiać się na innowacjach.

 

Tradycją targów powoli staje się też Salon Europarking, który w tym roku zostanie zorganizowany już po raz czwarty. Firmy z branży parkingowej będą prezentować swoją ofertę, a także dyskutować nad nowoczesnymi rozwiązaniami parkingowymi, szczególnie w kontekście coraz bardziej zatłoczonych polskich miast. O wysoki poziom merytoryczny debaty zadba Zespół Doradców Gospodarczych TOR.

 

Ważnym wydarzeniem będzie także Salon Kruszyw organizowany przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego. Tym razem specjaliści będą debatować na temat metod zagospodarowania odpadów dla drogownictwa.

 

Nie może także zabraknąć jednej z bardziej efektownych części imprezy, czyli Konkursu Operatorów Maszyn Budowlanych BIG BAU MASTERS. Kto w tym roku okaże się najlepszym z najlepszych?

 

Oczekiwane prezentacje

 

XXIII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA będą areną prezentacji co najmniej kilku bardzo oczekiwanych maszyn. Zacznijmy od światowej premiery równiarki drogowej HBM BG180 TA-6. Niemiecki producent bardzo wyróżnił Polskę i tym samym podkreślił renomę kieleckiej imprezy.

 

Do Kielc przyjedzie świetnie przygotowana ekipa Komatsu Poland. Podczas targów będzie miała miejsce polska premiera spycharki D51EXi/PXi-24, która jest seryjnie wyposażona w inteligentny system sterowania 3D GNSS. Ponadto na stoisku Komatsu zobaczymy największą hybrydową koparkę w ofercie producenta, czyli HB365LC-3

 

Kolejnym interesującym wydarzeniem będzie prezentacja w pełni elektrycznej ładowarki kołowej Wacker Neuson WL20e – maszyny umożliwiającej do 6 godzin ciągłej pracy na jednym ładowaniu, idealnie odpowiadającej potrzebom współczesnego rynku maszyn. Ładowarka jest bardzo ekologiczna, może pracować w zamkniętych pomieszczeniach, a dzięki niskiej emisji hałasu także w centrach miast. Stoisko Wacker Neuson na pewno będzie się cieszyć bardzo dużym zainteresowaniem.

 

XXIII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA, największe branżowe wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej, rozpocznie się 9 maja i potrwa do 11 maja. Tradycyjnie gospodarzem imprezy są Targi Kielce.

 

e-maszbud.pl

 

 

XXIII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA – święto branży 
31 maja 2017

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA


REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

  1. pl
  2. en
  1. pl
  2. en

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia