Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszych serwisów internetowych:

Branżowy Katalog Firm B2B: mpc24.pl

Serwis ogłoszeniowy: ogloszenia.mpc24.pl

Maszyna budowlana pracująca w bardzo trudnych warunkach po kilku latach może przypominać ruinę. Dotyczy to nie tylko wyglądu poszycia, ale też stanu kluczowych podzespołów. Wówczas właściciel staje przed trudnym dylematem: inwestować w coraz częstsze usuwanie usterek czy w zakup nowego sprzętu? Bergerat Monnoyeur oferuje trzecie rozwiązanie. Jest nim program Odbudowa Certyfikowana. Na czym to dokładnie polega? Czy się opłaca? Sprawdzamy.


Odbudowa Certyfikowana, czyli przywracamy blask starej maszynie

 

Kompleksowe regenerowanie maszyn budowlanych nie jest oczywiście żadną nowością, jednak to, co oferuje Bergerat Monnoyeur, bez wątpienia zasługuje na uwagę. Firma zachęca właścicieli co najmniej 5-letnich maszyn, aby przywrócili je do praktycznie pierwotnego stanu. Jak to możliwe?

 

Mocno wyeksploatowana maszyna trafia do warsztatu Bergerat Monnoyeur, autoryzowanego przedstawiciela Caterpillar w Polsce. Tam zostaje poddana dokładnej weryfikacji. Może się bowiem okazać, że sprzęt wymaga jedynie wymiany kilku podzespołów i zajęcia się poszyciem, co istotnie ogranicza koszt operacji. W przypadku zniszczonych maszyn proponowana jest natomiast kompleksowa odbudowa.

 

Właściciel najpierw otrzymuje dokładny kosztorys usługi, dzięki czemu wie, czy może sobie na tę usługę pozwolić. Wycena powstaje w oparciu o specjalistyczną diagnostykę stanu technicznego maszyny. Jeśli właściciel wybierze oferowany mu pakiet, usługę tę otrzymuje gratis. 

 

Kolejnym krokiem jest demontaż maszyny. Mechanicy rozbierają ją w takim zakresie, jaki jest konieczny do przeprowadzenia wybranego pakietu odbudowy, czasami nawet do przysłowiowej „ostatniej śrubki”. Właściwa Odbudowa Certyfikowana polega na wymianie od 4000 do 7000  elementów maszyny – wymienione zostają więc wszystkie żywotne podzespoły. Maszyna jest również poddawana profesjonalnym pracom blacharsko-lakierniczym, po których przeprowadzeniu wygląda jak nowa. 

 

Po zakończeniu prac maszyna przechodzi zaawansowane testy, ze szczególnym uwzględnieniem układu napędowego i hydraulicznego. Kontrola parametrów roboczych musi wykazać, że poszczególne podzespoły pracują ze 100% wydajnością, czyli tak, jak w przypadku nowej maszyny, która dopiero opuściła linię produkcyjną. 

 

Maszyna poddana Odbudowie Certyfikowanej może otrzymać nową tabliczkę znamionową. Warsztat opuszcza z zerowym przebiegiem, a więc w niczym nie ustępuje zupełnie nowemu sprzętowi. 

 

Czy to się opłaca?

 

Zdecydowanie tak, ponieważ Odbudowa Certyfikowana przywraca maszynę do pierwotnego stanu. Sprzęt jest więc praktycznie nowy, a cała operacja kosztuje znacznie mniej niż zakup maszyny w punkcie dilerskim. Nie bez znaczenia jest fakt, że Bergerat Monnoyeur udziela gwarancji na wykonane prace. Przedsiębiorca ma pewność, że jego maszyną zajmują się fachowcy korzystający wyłącznie z oryginalnych części i zaawansowanych urządzeń diagnostycznych. 

 

Cały proces odbudowy maszyny jest rejestrowany, dzięki czemu właściciel może później zapoznać się z przebiegiem poszczególnych prac. Najważniejsze jest jednak to, że stara, zniszczona maszyna, wygląda jak nowa i tak też pracuje. Pozwala to znacznie ograniczyć koszt bieżącego serwisowania sprzętu, zminimalizować ryzyko nieprzewidzianych awarii oraz kontynuować działalność na najwyższych obrotach. 

W kolejnym wydaniu E-maszbud.pl przeczytacie rozmowę z dyrektorem serwisu Bergerat Monnoyeur, który szczegółowo przedstawi etapy pracy nad odbudową maszyn Caterpillar.

 

 

e-maszbud.pl

Używana znów jak nowa! Na czym polega Odbudowa Certyfikowana?

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA


REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

  1. pl
  2. en

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia