Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

Pierwszy kwartał tego roku to dla Komatsu bardzo gorący czas. Producent jest wyjątkowo aktywny i regularnie zapowiada premiery nowych maszyn, także podczas liczących się imprez targowych. Jedną z najnowszych informacji ze stajni japońskiej marki jest ogłoszenie wprowadzenia do produkcji nowej serii spycharki Komatsu D51EX/PX-24. Za tą bardzo skomplikowaną nazwą kryje się sprzęt, który idealnie wpisuje się w obecny trend produkowania maszyn bardzo ekonomicznych i ekologicznych, ale wciąż gwarantujących najwyższą wydajność.

 

Moc i ekologia

 

Spycharka Komatsu D51EX/PX-24, w zależności od wersji, jest dostępna z lemieszem o pojemności od 2,7 do 2,9 m3 (D51EX-24) lub od 2,9 do 3,35 m3 (D51PX-24). Maszyna jest napędzana silnikiem Komatsu o pojemności 4,5 litra, który rozwija moc 133 KM i spełnia normę emisji spalin EU Stage IV.

 

Bardzo ważną informacją dla przedsiębiorców jest fakt, że jednostka nie korzysta z filtra cząstek stałych, co istotnie wpływa na koszty serwisowania maszyny. Zamiast tego japoński producent postawił na sprawdzone rozwiązania proekologiczne, czyli układ oczyszczania spalin SCR i regenerujący się pasywnie (bez wykorzystania paliwa) układ Komatsu Diesel Oxidation Catalyst.

 

Nowa jednostka gwarantuje bardzo dobre właściwości w zakresie zużycia paliwa. W porównaniu do modelu D51-22 spadło ono o około 10%. Wpływ na to miało także zastosowanie hydrostatycznej przekładni oraz między innymi funkcji automatycznego wyłączania silnika na postoju.

 

Operator jest ponadto stale instruowany przez komputer (informacje pojawiają się na monitorze w kabinie), kiedy maszyna pracuje w optymalnym zakresie wydajności. Dzięki temu operator może dostosować tempo pracy w taki sposób, aby koszty eksploatacji były jak najniższe – przy okazji uczy się ekonomicznego sterowania maszyną.

 

Na osobną uwagę zasługuje wspomniana przekładnia, która zapewnia idealny rozkład mocy na obie gąsienice, dzięki czemu maszyna zachowuje się bardzo stabilnie nawet podczas pracy w górnym zakresie wydajności oraz w trakcie zawracania.

 

Co nowego w kabinie?

 

Inżynierowie Komatsu zdecydowali się zafundować spycharce D51EXi/PXi-24 nową kabinę, która jest bardzo przestronna i daje operatorowi szerokie możliwości w zakresie dostosowania jej funkcjonalności do własnych potrzeb i przyzwyczajeń. Imponuje już samo wyposażenie standardowe. Na liście udogodnień znajdziemy między innymi podgrzewany fotel pneumatyczny oraz klimatyzację.

 

W kabinie nie mogło oczywiście zabraknąć monitora. W tym przypadku jest to urządzenie z matrycą TFT-LCD, za pośrednictwem którego operator może nie tylko obserwować podstawowe parametry robocze maszyny, ale także wprowadzać własne ustawienia. Wygodnym rozwiązaniem, znanym z innych maszyn Komatsu, są tryby pracy ECO/POWER. Operator ma możliwość zaprogramowania ich pod kątem własnych upodobań. Warto również wspomnieć o kamerze wstecznej, która stanowi nie tylko znaczne udogodnienie podczas pracy na placu budowy, ale także poprawia poziom bezpieczeństwa.

 

KOMTRAX na pokładzie

 

Spycharka D51EXi/PXi-24 korzysta oczywiście z ostatniej wersji systemu KOMTRAX – doskonale znanego narzędzia marki Komatsu, które umożliwia kontrolowanie położenia maszyny w dowolnym miejscu na świecie. To nie tylko skuteczny system antykradzieżowy, ale także sposób na uniknięcie poważnych awarii. KOMTRAX informuje zarządcę floty, że doszło do jakiejś usterki, dzięki czemu można w porę zareagować i nakazać przerwanie pracy.

 

Dodatkowo maszyna została objęta programem Komatsu Care, czyli specjalną ofertą dla przedsiębiorców chcących właściwie zadbać o swoją spycharkę. Program zakłada serwisowanie maszyny w autoryzowanych punktach Komatsu, z użyciem oryginalnych części, za bardzo rozsądną kwotę. Ma to przekonać przedsiębiorców, że serwisowanie sprzętu w sieci dilerskiej nie jest wcale takie drogie, a na pewno się opłaca.

 

Spycharka Komatsu D51EX/PX-24 to bardzo komfortowa i wydajna maszyna, która powinna cieszyć się sporym zainteresowaniem wśród europejskich, w tym polskich klientów.

 

e-maszbud.pl

 

Spycharka Komatsu D51EX/PX-24 – jeszcze większe oszczędności

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

  1. pl
  2. en

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia