REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszych serwisów internetowych:

Branżowy Katalog Firm B2B: mpc24.pl

Serwis ogłoszeniowy: ogloszenia.mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

Najlepsi operatorzy EMEA razem podczas finału CASE Rodeo 2016

Najlepsi operatorzy maszyn budowlanych z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki spotkali się by rywalizować podczas finału konkursu CASE Rodeo 2016 w Centrum Klientów CASE w Paryżu. Zwycięzcą czterech niezwykle trudnych technicznie konkurencji, który otrzymał trofeum i któremu został nadany tytuł najlepszego operatora roku 2016, okazał się być francuz Ludovic Fronteau. Z kolei Dania zdobyła nagrodę dla najlepszego zespołu krajowego.

 Po raz kolejny podczas wyzwania CASE Rodeo udało się zgromadzić najlepszych prowadzących pojazdy z całej Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Stanęli oni w szranki, pokazując umiejętności i zdolności techniczne, w których nie mają sobie równych. Podczas październikowego weekendu (14-16.10), zgromadzeni w Centrum CASE w Monthyon we Francji operatorzy z 15 krajów, odziani w swoje kowbojskie kapelusze i apaszki (impreza w stylu Dzikiego Zachodu), chwycili za stery maszyn CASE.

 

Po piątkowym doprowadzaniu swoich umiejętności do perfekcji, odbywającym się w atmosferze przyjacielskiej rywalizacji, sobota przyniosła wzrost napięcia między zawodnikami. Mając nad sobą niebo bez jednej chmurki i piękne słońce, przy wtórze wiwatującego tłumu, zostali oni poddani próbie ukończenia czterech skomplikowanych wyzwań. Każdy z czterech specjalnie nazwanych testów - Wild Wheels, Lawless Loader, Cherokee Crawler i Big Thunder Backhoe - miał na celu sprawdzenie umiejętności koordynacyjnych kierowcy, jego finezji w operowaniu maszyną i umiejętności zachowania kontroli nad dźwigniami.

 

Pierwsza konkurencja, Wild Wheels polegała na przejęciu i utrzymaniu kontroli nad ładowarką kompaktową CASE wyposażoną w widły paletowe. Zadaniem do wykonania było zrobienie dwóch okrążeń z paletą i powrót do miejsca startu bez upuszczenia kartonowego pudła znajdującego się na palecie. Za przewrócenie stożków wyznaczających okrążenie tracono punkty. Paleta musiała też zostać precyzyjnie umieszczona w zaznaczonym obszarze. Tę konkurencję wygrał ostateczny zwycięzca zawodów, Ludovic Fronteau, osiągając czas 2:08:21 minut. Wyprzedził tym samym znacznie duńskiego operatora Bendta Martina Risona, który zajął drugie miejsce, oraz szwedzkiego zawodnika Fredrika Johanssona, który w związku z tym wszedł na podium na miejscu trzecim.

...

CASE

 

Więcej na temat tegorocznej edycji Case Rodeo już wkrótce - w najnowszym numerze naszej e-gazety o maszynach budowlanych.

 

REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA


REKLAMA

 

REKLAMA

  1. pl
  2. en

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia