Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

Układanie podłóg to jedna z ważniejszych, a zarazem bardziej czasochłonnych prac wykończeniowych - niezależnie, od tego, czy są to podłogi z płytek, drewna, czy paneli. To także jeden z ostatnich etapów każdego remontu, przy którym inwestorzy zaczynają nerwowo odliczać dni do przeprowadzki. Stąd tak duże oczekiwania wobec ekip remontowych. Praca musi być wykonana precyzyjne i szybko.

 

Takie wyzwanie zostało postawione przed Krzysztofem Czyżniewskim, szefem ekipy remontowej i właścicielem firmy budowlanej Pabud. Inwestorom, właścicielom domu jednorodzinnego w podwarszawskim Józefosławiu, zależało, aby jak najszybciej się do niego wprowadzić. Dlatego wykonanie prac powierzyli zaufanej firmie, która używa profesjonalnego sprzętu, zapewniając terminowość i wysoką jakość wykonanych prac.

 

Laser GTL 3 Professional


Stosowanie lasera do prac płytkarskich to już standard, ale ekipa Pabudu po raz pierwszy użyła lasera do układania płytek Bosch z linii profesjonalnej. GTL 3 Professional to obsługiwany zaledwie jednym przyciskiem laser, umożliwiający szybkie układanie płytek dzięki dodatkowej, trzeciej linii nachylonej pod kątem 45 stopni.

 

„Sprawdzenie i wyznaczenie kątów na dużych odległościach laserem GTL 3 w porównaniu z tradycyjnymi metodami trwa dosłownie moment. Potem można od razu zabrać się za układanie płytek, co dzięki dodatkowej, trzeciej linii lasera jest wyjątkowo precyzyjne i bardzo szybkie. To ważne zwłaszcza w przypadku coraz popularniejszych dużych płytek.” - potwierdza szef ekipy. Projekt zakładał ułożenie płytek w kilku sąsiednich pomieszczeniach na parterze, co wymagało dokładnego rozplanowania. „W porównaniu do lasera, którego wcześniej używałem, GTL 3 Professional ma większy zasięg . Dzięki temu mogłem bez problemu przedłużyć linię odniesienia do kolejnych pomieszczeń.” - dodaje.

 

Laser GTL 3 Professional przydał się także na styku pokoju dziennego i kuchni, gdzie panele podłogowe miały sąsiadować z podłogą wyłożoną płytkami. „Wystarczy ustawić laser na granicy płytek, a prostopadły promień lasera wyznaczy linię wzdłuż której należy ułożyć panel.” - pokazuje Czyżniewski.

 

Ukośnica GCM 8 SJL Professional


Gdy przyszedł czas na układanie paneli, ekipa sprawnie rozłożyła ukośnicę i podłączyła ją do odkurzacza. Ukośnica to podstawowe narzędzie używane podczas układania podłóg drewnianych. Pozwala na szybkie i precyzyjne przycięcie pod wymiar paneli, drewnianych desek podłogowych i listew dekoracyjnych. Tym razem ekipa Pabudu korzystała z ukośnicy do paneli Bosch GCM 8 SJL Professional. To narzędzie o największej w swojej klasie szerokości cięcia w poziomie wynoszącej aż 312 mm.

 

„To model stworzony do takich prac. Ukośnicą Bosch można ciąć nawet najszersze panele i to pod dowolnymi kątami – zarówno w pionie, jak i poziomie. Spodobały mi się również wysuwane podpory boczne, które ułatwiają precyzyjne cięcie nawet najdłuższych paneli, oraz laser wskazujący linię cięcia tarczy.” - uśmiecha się szef ekipy. „Warto wspomnieć także o wydajnym odsysaniu pyłu. Gdy ukośnicę podłączy się do profesjonalnego odkurzacza, nie ma żadnego problemu z pracą nawet w pomieszczeniach, w których już ktoś zamieszkał.” - dodaje.

 

Narzędzie wielofunkcyjne GOP 40-30 Professional


W każdym pomieszczeniu znajdą się jednak miejsca wymagające nietypowego przycięcia paneli, np. narożniki, okolice słupów stropowych, czy drzwi balkonowych.

 

„Ukośnica jest doskonała do prostych i podłużnych cięć, ale nie sprawdzi się do prac w trudno dostępnych miejscach. Czasami nawet wyrzynarka niewiele pomoże.” - kręci głową Czyżewski. Tym razem do precyzyjnego docięcia paneli ekipa użyła narzędzia wielofunkcyjnego GOP 40-30 Professional. Dzięki szerokiej gamie osprzętu z systemem mocowania Starlock po docięciu paneli narzędzie wielofunkcyjne zostało przejęte przez kolejnego pracownika właśnie wycinającego otwory w suficie podwieszanym. Wystarczył moment, aby po zwolnieniu blokady zdjąć brzeszczot segmentowy i założyć inny, przystosowany do cięcia wgłębnego.

 

„Narzędzia GOP używam od niedawna, ale już doceniam wielość jego zastosowań. Przekonuję się, że warto być na czasie z nowinkami technicznymi, bo pozwalają one zwiększyć tempo prac przy zachowaniu ich wysokiej precyzji.” - podsumowuje Krzysztof Czyżewski.
Podłogi domu są gotowe, a inwestorzy o krok bliżej do upragnionej przeprowadzki.

 

Bosch

Laser, ukośnica i multitool w akcji
31 maja 2017

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA


REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

  1. pl
  2. en
  1. pl
  2. en

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia