REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszych serwisów internetowych:

Branżowy Katalog Firm B2B: mpc24.pl

Serwis ogłoszeniowy: ogloszenia.mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

Ładowarki kołowe Kubota SSV65 i SSV75 – bliźniacze konstrukcje

Kubota od dłuższego czasu rozbudowuje swoją ofertę w segmencie małych ładowarek kołowych, czego efektem był niedawny debiut dwóch nowych maszyn. Ładowarki SSV65 i SSV75 różnią się przede wszystkim rozmiarem i mocą silników, ale poza tym oferują niemal identyczne właściwości robocze. Ich najmocniejszą stroną jest zwarta konstrukcja skrywająca spore możliwości. Przyglądamy się im bliżej.

 

Kubota SSV65 i SSV75 z bardzo nowoczesnym napędem

 

W obu ładowarkach znalazły się silniki marki Kubota, które należą do rodziny ekologicznych jednostek spełniających normę emisji spalin Tier 4. Jest to ważna informacja dla europejskich klientów marki, ponieważ na Starym Kontynencie coraz większe znaczenie ma stosowanie maszyn o ograniczonym wpływie na środowisko.

 

W mniejszej SSV65 zastosowano jednostkę o mocy 64 KM osiąganej przy prędkości obrotowej 2700 rpm. Warto zwrócić uwagę na znakomity parametr w zakresie maksymalnego momentu obrotowego – wynosi on jedynie 1500 rpm, co czyni ten silnik wyjątkowo elastycznym, a przez to ekonomicznym. W ładowarce SSV75 moc jednostki została podniesiona do 74 KM.

 

Kubota w walce o ograniczenie emisji spalin sięga po sprawdzone rozwiązanie, a więc filtr cząstek stałych. Jedni się skrzywią, ale ci, którzy mieli już do czynienia z maszynami japońskiego producenta mogą potwierdzić, że montowany DPF nie sprawia większych problemów eksploatacyjnych (oczywiście przy odpowiednim serwisowaniu).

...

 

Więcej na ten temat już w najbliższym numerze naszej e-gazety o maszynach budowlanych.

 

 

REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA


REKLAMA

 

REKLAMA

  1. pl
  2. en

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia