REKLAMA

Jak zdiagnozować działanie układu hydraulicznego? Poradnik E-maszbud.pl

W jednym z poprzednich poradników wskazywaliśmy najczęstsze usterki w układach hydraulicznych maszyn budowlanych i podpowiadaliśmy sposoby ich usuwania. Tym razem cofamy się o krok, aby pokreślić, że niezwykle ważna jest prawidłowa diagnoza problemu. Trafne określenie możliwej przyczyny awarii skraca czas naprawy i znacznie obniża koszty serwisowe. Jak zdiagnozować działanie układu hydraulicznego? Zapraszamy do naszego poradnika.

 

Czujny operator to podstawa

 

Maszyny budowlane renomowanych producentów są dziś bardzo wytrzymałe, dlatego niespodziewane awarie zdarzają się naprawdę rzadko. Układ hydrauliczny zwykle daje wcześniej wyraźne sygnały, że coś w nim działa nie tak jak powinno. Dlatego tak ważną rolę do odegrania ma operator, który powinien interesować się stanem swojej maszyny i reagować na wszelkie niepokojące objawy.

 

Najczęstsze symptomy usterki w układzie hydraulicznym to: opadające ramię, brak obrotu w koparce, wolna jazda, brak mocy silnika, wyjąca pompa. Jeśli operator zbagatelizuje te objawy, następstwem będzie poważna awaria, która unieruchomi maszynę. Jednak zdiagnozowanie przyczyny problemu, mimo czytelnych objawów, nie jest wcale takie proste.

...

 

Więcej na ten temat już za kilka dni, w najnowszym numerze naszej e-gazety o maszynach budowlanych.

Zapraszamy.

 

REKLAMA

REKLAMA


REKLAMA

 

REKLAMA

  1. pl
  2. en

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia