REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszych serwisów internetowych:

Branżowy Katalog Firm B2B: mpc24.pl

Serwis ogłoszeniowy: ogloszenia.mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

Dressta w krainie nomadów

Powszechnie Mongolia kojarzy się z nomadami i pustynią Gobi. Jednak oprócz wielkich stad zwierząt hodowlanych istotną rolę w gospodarce tego kraju zajmuje górnictwo. Bogate złoża węgla kamiennego (jedne z największych na świecie), rudy żelaza i miedzi, fosforytów, cynku i srebra czynią z Mongolii światowego gracza i ważnego partnera  w tej dziedzinie, zwłaszcza dla sąsiednich Chin. Surowce mineralne stanowią ponad 90 proc. mongolskiego eksportu, a przemysł wydobywczy przyciąga zagranicznych inwestorów z Chin, Kanady i Australii.

 

Australijska spółka poszukiwawcza HARANGA Resourcesod kilku lat realizuje swój flagowy projekt pn. „Selenge”, którego głównym celem jest eksploatacja złóż rudy żelaza zajmujących pas o szerokości 15 km i długości 200 km! Selenge to nazwa rzeki i położonego na północy Mongolii, niedaleko granicy z Rosją- ajmaku(jednostki terytorialnej). W ramach tego projektu planuje się budowę potężnej kopalni odkrywkowej oraz niezbędnej infrastruktury.

 

Pod koniec 2013 r. ze Stalowej Woli do Suche Bator (stolicy ajmaku) przez Irkuck i Ułan Ude, wysłano koleją transsyberyjską spycharkę gąsienicową DRESSTA TD-25M Extra o wadze 42 ton i mocy silnika 330 KM. Kontrakt przewidywał również trzymiesięczny pobyt zespołu serwisowo-szkoleniowego producenta. Dlatego też po wyładunku z wagonów i przetransportowaniu maszyny na miejsce pracy, ekipa producenta dokonała montażu kabiny i ROPSa oraz osprzętu roboczego szkoląc jednocześnie personel użytkownika w tym zakresie.

...

Marek A. Stańkowski

 

Ciąg dalszy artykułu już niebawem, w kolejnym numerze naszej e-gazety o maszynach budowlanych.

 

 

REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA


REKLAMA

 

REKLAMA

  1. pl
  2. en

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia