REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszych serwisów internetowych:

Branżowy Katalog Firm B2B: mpc24.pl

Serwis ogłoszeniowy: ogloszenia.mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

Dressta TD-20M EXTRA na Filipinach

Filipiny to kraj leżący na 7000 wysp Pacyfiku i kojarzący się przede wszystkim z rajskimi plażami oraz egzotyczną przyrodą, odwiedzany głównie przez amerykańskich i japońskich turystów. Jednak spycharki marki DRESSTA o mocy silnika 243 KM pojechały tam nie w celach turystycznych, lecz żeby pomagać filipińskim górnikom wydobywać rudę niklu, która jest jednym z licznych naturalnych bogactw tego kraju.

 

W latach 2008 – 2011 na Filipiny dostarczono 8 szt. spycharek gąsienicowych DRESSTA TD-20M Extra o mocy silnika 243 KM do kopalni rudy niklu w Rio Tuba na wyspie Palawan. To długa i wąska wyspa, praktycznie w całości pokryta górami. Kopalnią zawiaduje Rio Tuba Nickel Mining Co., która jest jedną z kilku firm wchodzącą w skład największego filipińskiego koncernu wydobywczego - Nickel Asia Corp. Wydobywany przez koncern surowiec jest eksportowany do Japonii, Chin i Australii.

 

Rudę niklu w Rio Tuba wydobywa się metodą odkrywkową. Spycharki gąsienicowe DRESSTA TD-20M Extra eksploatowane są non stop przez 24 godziny na dobę i nieustannie rozgarniają gromadzony przez potężne zwałowarki nadkład. Siedem maszyn zamówiono z podwoziem w wersji standard, ale z płytami gąsienicowymi o szerokości 660 mm (opcja) i lemieszami półwklęsłymi o pojemności 7,04 m³, zaś jedną w wersji LGP (o niskich naciskach na grunt) – z płytami o szerokości 864 mm i lemieszem prostym o pojemności 6,03 m³.

 

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tych maszyn, ponieważ bardzo dobrze radzą sobie na kopalnianych polach – mówi Tante Peralta, szef techniczny. –Szczególnie doceniamy wersję LGP, która z łatwością porusza się, a właściwie „pływa” po niezwykle miękkim i lepkim gruncie. To pozwala nam zrealizować postawione przez kierownictwo kopalni zadania. Nikiel jest bardzo pożądanym metalem, a jego obecne zastosowanie jest tak szerokie, że trudno sobie wyobrazić bez niego nasze codzienne życie. To gwarantuje nam utrzymanie na najbliższą przyszłość.

...

Marek A. Stańkowski

 

Więcej na ten temat już za tydzień, w najnowszym numerze naszej e-gazety o maszynach budowlanych.

Zapraszamy

 

REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA


REKLAMA

 

REKLAMA

  1. pl
  2. en

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia