Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

Znane i cenione przez przedsiębiorców ładowarki kołowe Volvo serii H doczekały się znaczącej modernizacji. Objęła ona modele Od L110H do L350H. W gamie pojawiła się też nowość, czyli model L260H. Szwedzki producent dumnie nazwał zmodyfikowane maszyny Generacją 2.0. E-maszbud.pl sprawdza, na czym właściwie polegały te zmiany.

 

Kluczowe zmiany w modelach L150H-L220H

 

W średnich ładowarkach serii H pojawiło się sporo udoskonaleń, które przede wszystkim przełożyły się na znaczne obniżenie zużycia paliwa i emisji szkodliwych spalin. Główną rolę odegrał w tym nowy układ Optishift, który łączy funkcję Reverse By Braking oraz zmiennik momentu z blokadą. W ten sposób powstał innowacyjny, bezpośredni napęd pomiędzy silnikiem a skrzynią biegów. Zarówno jednostka napędowa, jak i przekładnia, zostały zoptymalizowane pod kątem zwiększenia efektywności roboczej, co według danych Volvo pozwoliło ograniczyć apetyt na olej napędowy aż o 15%.

 

Kolejną nowością w tej gamie maszyn jest układ kinematyki roboczej TorqueParallel. Umożliwił on zwiększenie siły odspajania i równoległe prowadzenie narzędzi w całym zakresie podnoszenia wysięgnika. Ma to wpływ na poprawienie stabilności wysięgnika i łyżki podczas załadunku, a przede wszystkim transportu materiałów sypkich.

 

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które pojawiło się w ładowarkach L150H, L180H i L220H jest kabina, którą można odchylić o 30° lub 70°. Pokrywa silnika jest podnoszona elektrycznie, a wszystkie punkty serwisowe zostały zgrupowane w taki sposób, by można było się do nich dostać z poziomu gruntu. To przekłada się na szybszy i tańszy serwis.

 

Nowa ładowarka kołowa Volvo L260H

 

Ten model to nowość w ofercie szwedzkiego producenta. Volvo L260H uzupełnia gamę ładowarek kołowych i świetnie zastępuje cenioną L250H. Zmiany w tym modelu były tak duże, że Volvo ostatecznie zdecydowało się na nową nazwę.

 

Ładowarka przede wszystkim charakteryzuje się znacznie zwiększonym udźwigiem i pojemnością łyżki, co teraz pozwala nabrać aż o 15% więcej ładunku w porównaniu do L250H. To z kolei przekłada się na mniejszą liczbę cykli roboczych, a więc wydłużenie bezawaryjnej eksploatacji maszyny i obniżenie zużycia paliwa. Maszyna jest kompatybilna z łyżką o pojemności aż 7,3 m3, co udało się osiągnąć poprzez zmniejszenie ciężaru konstrukcji wysięgnika i ramy przedniej oraz zoptymalizowanie rozkładu masy.

 

W maszynie zastosowano zmodernizowany układ Optishift oraz nową generację układu hydraulicznego LoadSensing, który wyraźnie skraca cykle robocze, zwiększa precyzję sterowania oraz obniża zużycie paliwa nawet o 15%. Dodajmy, że w nowej ładowarce pojawił się silnik o mocy podniesionej o 5% i o 6% większym momencie obrotowym w porównaniu do L250H.

 

Ładowarka kołowa Volvo L350H

 

Ten model jest symbolem całej serii H i jedną z najbardziej cenionych dużych ładowarek na świecie. Zmodernizowana maszyna prezentuje się znakomicie, oferując niższe zużycie paliwa aż o 24%. Jak to możliwe? Na taki wynik wpłynęło przede wszystkim zoptymalizowanie układu napędowego i hydraulicznego oraz oczywiście zastosowanie nowych generacji układów LoadSensing i Optishift. Operator ma także do dyspozycji pedał Eco. Silnik D13 został dostrojony w taki sposób, aby oferować wyższy moment przy niższej prędkości obrotowej.

 

Nabywcy zmodernizowanej ładowarki Volvo L350H otrzymali także szerszy wybór osprzętu. W gamie pojawiły się m.in. łyżka RH do przeładunku kruszyw oraz nowe łyżki skalne, które lepiej penetrują podłoże i pozwalają nabrać więcej materiału za jednym cyklem roboczym.

 

Generacja 2.0 ładowarek kołowych Volvo serii Hjest dowodem na to, że lepsze nie musi być wrogiem dobrego. To wciąż bardzo użyteczne, wytrzymałe maszyny, które po „liftingu” gwarantują jeszcze efektywniejszą pracę.

 

e-maszbud.pl

Ładowarki kołowe Volvo serii H – czas na Generację 2.0
28 stycznia 2018

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA


REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

  1. pl
  2. en
  1. pl
  2. en

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia