Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

Jesień to dla producentów maszyn budowlanych bardzo dobry moment na to, aby zaprezentować ostatnie w tym roku nowości. Zgodnie z tą regułą firma Komatsu ogłosiła start produkcji nowej ładowarki kołowej WA200-8, która tradycyjnie dla tej marki jest ukierunkowana na najwyższy komfort operatora. Zgodnie z obecnymi wymaganiami jest także oszczędna i przyjazna środowisku. Jednak najmocniejszą stroną tej maszyny jest...

 

...znakomita uniwersalność


W nowej maszynie zastosowano innowacyjny wysięgnik, który teraz umożliwia ładowanie samochodów z burtą o wysokości aż 4 metrów. Nawet pracując w maksymalnym zakresie wydajności ładowarka zachowuje stabilność i gwarantuje bezpieczeństwo operatora oraz innych osób na placu budowy. 

 

W ładowarce pojawiła się też nowa łyżka. Została ona zaprojektowana w taki sposób, aby nabieranie materiału było jeszcze łatwiejsze – dotyczy to szczególnie nieregularnego, zbitego podłoża. Jednocześnie konstrukcja łyżki zapewnia znacznie mniejsze straty materiału w trakcie ładowania, dzięki czemu sumarycznie operator musi wykonać mniej cykli roboczych.

 

Maszyna wykorzystuje czwartą generację przekładni hydrostatycznej, która została udoskonalona w kierunku zapewnienia jeszcze większej kontroli nad ładowarką. W trybie S operator nie musi się obawiać nawet bardzo śliskiej nawierzchni. Dodatkowo przekładnia wpływa na wydłużenie żywotności elementów układu hamulcowego i opon. 


To wszystko przekłada się na ważną cechę ładowarki: uniwersalność. Maszyna zachowuje rozsądne wymiary i masę (do nieco ponad 12 ton), a mimo to może być z powodzeniem wykorzystywana do zaawansowanych prac budowlanych, drogowych czy związanych z kształtowaniem terenu. 

 

Ekologia przede wszystkim

 

Komatsu jest jednym z tych producentów, którzy zamiast psioczyć na coraz ostrzejsze normy emisji spalin, po prostu je spełniają a nawet wyznaczają jeszcze bardziej rygorystyczne standardy. W ładowarce kołowej WA200-8 znalazł się silnik wysokoprężny japońskiego producenta o mocy 126 KM.

 

Silnik korzysta z systemu SCR redukującego emisję tlenków azotu aż o 80% - do jego działania niezbędne jest uzupełnianie płynu AdBlue. Zaawansowany układ sterowania silnikiem pilnuje odpowiedniego ciśnienia wtrysku i dobiera najlepsze parametry pracy jednostki, co przekłada się na niższe zużycie paliwa (według producenta o 4% w porównaniu do WA200-7) oraz obniżenie emisji szkodliwych gazów do atmosfery. 

 

Dodatkowo silnik został wyposażony w system automatycznego wyłączania w stanie bezczynności, a funkcja ECO podpowiada operatorowi najbardziej ekonomiczną technikę prowadzenia maszyny. 

 

Co w kabinie?

 

Kabina ładowarki kołowej Komatsu WA200-8 została stworzona z myślą o komforcie operatora. Po zajęciu miejsca na fotelu od razu w oczy rzuca się 7-calowy ekran, który jest centrum zarządzania maszyną. To na nim pojawiają się wszystkie informacje na temat parametrów pracy ładowarki, w tym podpowiedzi systemu ekologicznej i ekonomicznej jazdy czy poziom płynu  AdBlue. 

 

Do kabiny dostajemy się po dużych schodach, które są bardzo bezpieczne i wygodne. Operator ma możliwość idealnego dopasowania przyrządów sterowniczych do swojej postury – nowa kierownica jest regulowana, podobnie jak fotel, dzięki czemu zajęcie wygodnej pozycji nie jest żadnym problemem. 

 

Ciekawostką jest system „Creep”, który działa na pierwszym biegu i jest uruchamiany pokrętłem po prawej stronie konsoli. Pozwala on operatorowi podróżować z prędkością od nieco ponad 5 do około 14 km/h z zachowaniem dużej precyzji i przyczepności. 

 

Warto także wspomnieć o kamerze wstecznej, która przekazuje obraz na centralny monitor i bardzo ułatwia manewrowanie. Ponadto konstruktorzy maszyny pomyśleli o bezproblemowym wykonywaniu prostych czynności serwisowych, jak uzupełnianie płynu AdBlue czy oczyszczanie chłodnic. 

 

Ładowarka kołowa Komatsu WA200-8 jest oczywiście objęta działaniem piątej generacji systemu łączności telematycznej KOMTRAX, który znacznie ułatwia zarządzanie maszyną oraz całą flotą. O ceny i dostępność akcesoriów pytajcie w oddziałach Komatsu Poland. 

 

e-maszbud.pl

Ładowarka kołowa Komatsu WA200-8 – ekologicznie i ekonomicznie
29 października 2017

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA


REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

  1. pl
  2. en
  1. pl
  2. en

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia