Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

Jesień to dla producentów maszyn budowlanych bardzo dobry moment na to, aby zaprezentować ostatnie w tym roku nowości. Zgodnie z tą regułą firma Komatsu ogłosiła start produkcji nowej ładowarki kołowej WA200-8, która tradycyjnie dla tej marki jest ukierunkowana na najwyższy komfort operatora. Zgodnie z obecnymi wymaganiami jest także oszczędna i przyjazna środowisku. Jednak najmocniejszą stroną tej maszyny jest...

 

...znakomita uniwersalność


W nowej maszynie zastosowano innowacyjny wysięgnik, który teraz umożliwia ładowanie samochodów z burtą o wysokości aż 4 metrów. Nawet pracując w maksymalnym zakresie wydajności ładowarka zachowuje stabilność i gwarantuje bezpieczeństwo operatora oraz innych osób na placu budowy. 

 

W ładowarce pojawiła się też nowa łyżka. Została ona zaprojektowana w taki sposób, aby nabieranie materiału było jeszcze łatwiejsze – dotyczy to szczególnie nieregularnego, zbitego podłoża. Jednocześnie konstrukcja łyżki zapewnia znacznie mniejsze straty materiału w trakcie ładowania, dzięki czemu sumarycznie operator musi wykonać mniej cykli roboczych.

 

Maszyna wykorzystuje czwartą generację przekładni hydrostatycznej, która została udoskonalona w kierunku zapewnienia jeszcze większej kontroli nad ładowarką. W trybie S operator nie musi się obawiać nawet bardzo śliskiej nawierzchni. Dodatkowo przekładnia wpływa na wydłużenie żywotności elementów układu hamulcowego i opon. 


To wszystko przekłada się na ważną cechę ładowarki: uniwersalność. Maszyna zachowuje rozsądne wymiary i masę (do nieco ponad 12 ton), a mimo to może być z powodzeniem wykorzystywana do zaawansowanych prac budowlanych, drogowych czy związanych z kształtowaniem terenu. 

 

Ekologia przede wszystkim

 

Komatsu jest jednym z tych producentów, którzy zamiast psioczyć na coraz ostrzejsze normy emisji spalin, po prostu je spełniają a nawet wyznaczają jeszcze bardziej rygorystyczne standardy. W ładowarce kołowej WA200-8 znalazł się silnik wysokoprężny japońskiego producenta o mocy 126 KM.

 

Silnik korzysta z systemu SCR redukującego emisję tlenków azotu aż o 80% - do jego działania niezbędne jest uzupełnianie płynu AdBlue. Zaawansowany układ sterowania silnikiem pilnuje odpowiedniego ciśnienia wtrysku i dobiera najlepsze parametry pracy jednostki, co przekłada się na niższe zużycie paliwa (według producenta o 4% w porównaniu do WA200-7) oraz obniżenie emisji szkodliwych gazów do atmosfery. 

 

Dodatkowo silnik został wyposażony w system automatycznego wyłączania w stanie bezczynności, a funkcja ECO podpowiada operatorowi najbardziej ekonomiczną technikę prowadzenia maszyny. 

 

Co w kabinie?

 

Kabina ładowarki kołowej Komatsu WA200-8 została stworzona z myślą o komforcie operatora. Po zajęciu miejsca na fotelu od razu w oczy rzuca się 7-calowy ekran, który jest centrum zarządzania maszyną. To na nim pojawiają się wszystkie informacje na temat parametrów pracy ładowarki, w tym podpowiedzi systemu ekologicznej i ekonomicznej jazdy czy poziom płynu  AdBlue. 

 

Do kabiny dostajemy się po dużych schodach, które są bardzo bezpieczne i wygodne. Operator ma możliwość idealnego dopasowania przyrządów sterowniczych do swojej postury – nowa kierownica jest regulowana, podobnie jak fotel, dzięki czemu zajęcie wygodnej pozycji nie jest żadnym problemem. 

 

Ciekawostką jest system „Creep”, który działa na pierwszym biegu i jest uruchamiany pokrętłem po prawej stronie konsoli. Pozwala on operatorowi podróżować z prędkością od nieco ponad 5 do około 14 km/h z zachowaniem dużej precyzji i przyczepności. 

 

Warto także wspomnieć o kamerze wstecznej, która przekazuje obraz na centralny monitor i bardzo ułatwia manewrowanie. Ponadto konstruktorzy maszyny pomyśleli o bezproblemowym wykonywaniu prostych czynności serwisowych, jak uzupełnianie płynu AdBlue czy oczyszczanie chłodnic. 

 

Ładowarka kołowa Komatsu WA200-8 jest oczywiście objęta działaniem piątej generacji systemu łączności telematycznej KOMTRAX, który znacznie ułatwia zarządzanie maszyną oraz całą flotą. O ceny i dostępność akcesoriów pytajcie w oddziałach Komatsu Poland. 

 

e-maszbud.pl

Ładowarka kołowa Komatsu WA200-8 – ekologicznie i ekonomicznie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

  1. pl
  2. en

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia