REKLAMA

  Dressta w krainie nomadów

  Powszechnie Mongolia kojarzy się z nomadami i pustynią Gobi. Jednak oprócz wielkich stad zwierząt hodowlanych istotną rolę w gospodarce tego kraju zajmuje górnictwo. Bogate złoża węgla kamiennego (jedne z największych na świecie), rudy żelaza i miedzi, fosforytów, cynku i srebra czynią z Mongolii światowego gracza i ważnego partnera  w tej dziedzinie, zwłaszcza dla sąsiednich Chin. Surowce mineralne stanowią ponad 90 proc. mongolskiego eksportu, a przemysł wydobywczy przyciąga zagranicznych inwestorów z Chin, Kanady i Australii.

   

  Australijska spółka poszukiwawcza HARANGA Resourcesod kilku lat realizuje swój flagowy projekt pn. „Selenge”, którego głównym celem jest eksploatacja złóż rudy żelaza zajmujących pas o szerokości 15 km i długości 200 km! Selenge to nazwa rzeki i położonego na północy Mongolii, niedaleko granicy z Rosją- ajmaku(jednostki terytorialnej). W ramach tego projektu planuje się budowę potężnej kopalni odkrywkowej oraz niezbędnej infrastruktury.

   

  Pod koniec 2013 r. ze Stalowej Woli do Suche Bator (stolicy ajmaku) przez Irkuck i Ułan Ude, wysłano koleją transsyberyjską spycharkę gąsienicową DRESSTA TD-25M Extra o wadze 42 ton i mocy silnika 330 KM. Kontrakt przewidywał również trzymiesięczny pobyt zespołu serwisowo-szkoleniowego producenta. Dlatego też po wyładunku z wagonów i przetransportowaniu maszyny na miejsce pracy, ekipa producenta dokonała montażu kabiny i ROPSa oraz osprzętu roboczego szkoląc jednocześnie personel użytkownika w tym zakresie.

  ...

  Marek A. Stańkowski

   

  Ciąg dalszy artykułu już niebawem, w kolejnym numerze naszej e-gazety o maszynach budowlanych.

   

  REKLAMA

  REKLAMA

  Kliknij mnie
  Kliknij mnie

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  1. pl
  2. en

   wyszukaj na e-maszbud.pl:

   e-gazeta o maszynach budowlanych: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

   1. pl
   2. en